O firmie

nagrobki warszawa

 

WYZNACZAMY STANDARDY OD 1918 ROKU

 

 

 

HISTORIA


        

Od 100 LAT zakład kamieniarski rodziny Niedziałek jest świadkiem i uczestnikiem historii Warszawy. Już od kilku pokoleń z zaangażowaniem i pasją staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych inwestorów.

 

Po zakończeniu I wojny światowej w 1918 roku mój dziadek - MISTRZ Kamieniarski - Władysław Niedziałek założył pierwszy zakład rzeźbiarsko-kamieniarski, mieszczący się na warszawskim Targówku przy ulicy św. Wincentego 88, gdzie firma nieprzerwanie prowadzi swoją działalność po dzień dzisiejszy. Głównym celem zakładu jest produkcja nagrobków granitowych.

 

Po zakończeniu II wojny światowej przedsiębiorstwem zarządzał mój ojciec Wacław Niedziałek, po jego śmierci działalność kontynuowała moja matka Danuta. Oboje uzyskali prawo do używania tytułu MISTRZA rzemiosła w branży kamieniarstwo nadanego przez Izbę Rzemieślniczą m. st. Warszawa.

         

Od 1982 roku, podtrzymując rodzinną tradycję kamieniarską jako trzecie pokolenie, firmę prowadzi wraz z żoną Beatą - KONSERWATOR ZABYTKÓW - Krzysztof Niedziałek. W 2009 roku po ukończeniu studiów i uzyskaniu tytułu magistra w skład zarządu przedsiębiorstwa weszli dwaj synowie Maciej i Paweł. Od tego momentu zakład funkcjonuje pod szyldem K.M.P. Niedziałek s.c. Nowa nazwa firmy wywodzi się od pierwszych liter imion jej założycieli.

       

Przez te wszystkie dziesięciolecia naszej działalności zbudowaliśmy silną i stabilną markę na warszawskim rynku kamieniarskim. Firma specjalizuje się w produkcji nagrobków granitowych.

       


zakład kamieniarski niedziałek

 

 

 

O FIRMIE

 

 

Produkcja wyrobów opiera się na nowoczesnym europejskim wzornictwie, nawiązując przy tym do ponadczasowej tradycji sztuki kamieniarskiej oraz przedwojennej szkoły projektowania konstrukcji budowlanych.

    

dyplom mistrzowski       dyplom mistrzowski danuta niedziałek       świadectwo czeladnicze

       

Większość czynności przy obróbce kamienia odbywa się przy użyciu wysokiej klasy maszyn wiodących producentów z Niemiec, Włoch i Polski, jak również za pomocą tradycyjnych narzędzi ręcznych wykorzystywanych w kamieniarstwie od pokoleń.

       

Cały czas inwestujemy w nowe przedsięwzięcia oraz technologie, czego przykładem jest doskonała współpraca z kilkoma zagranicznymi firmami, które są światowymi liderami w wydobyciu i obróbce granitu.

 

Nasza firma jest bezpośrednim importerem nagrobków i bloków granitowych m.in. z Szwecji, Finlandii, RPA, Indii oraz Brazylii. W swojej ofercie posiadamy również tak szlachetne materiały jak: marmur, onyx, trawertyn, konglomerat.

 

Współpracujemy z hurtowniami kamienia naturalnego. Jesteśmy partnerem renomowanych biur projektowch i architektonicznych. W pracach budowlanych wykorzystujemy ostatnio bardzo popularne konglomeraty kwarcowe.

 

Wszystkie projekty i realizacje to połączenie talentu, wrażliwości, kreatywności oraz doświadczenia każdego z członków zespołu. Dzięki takiemu podejściu do sprawy kamieniarstwo jest jednym z niewielu działów rzemiosła, który nie ulega zanikowi.

 

 

 

NAGROBKI WARSZAWA. JAKOŚĆ I ZAUFANIE.


warszawa 1 9 1 8  -  2 0 1 8